• Britse BOTR beregezellig

    26 aug 2025
  • Afgelopen zaterdag kwamen in totaal 800 bezoekers en deelnemers in totaal naar fc Harlingen voor Best Of The Rest. Rond 11.30 uur kwamen de eerste teams, met de tas over de schouder, het terrein op, waar ze werden verwelkomd door een volle tribune met meer dan dertig orka’s, dolfijnen en krokodillen. Tussen 12.00 en 16.30 uur werd er gevoetbald en daarna was het tijd voor de derde helft, met als hoogtepunt het optreden van Fragment. Foto’s: Dorus Breidenbach.

    Het festivalterrein was dit jaar volledig in Britse sfeer en in de verte zag je honderden Britse vlaggetjes al wapperen. Bij het betreden van het festivalterrein ontving elk team een tas met de inmiddels bekende BOTR-zonnebrillen, viltjes, pitchers en bekers. Elk team zocht alvast een eigen biertafel op en het was direct gezellig. Of zoals een deelnemer tijdens BOTR zei: “BOTR voelt als een soort reünie, zelfs als je elkaar niet kent.” Nog snel een bakje koffie en daarna omkleden, want om 12.15 uur gingen de eerste wedstrijden van start. >>Tekst gaat verder onder de foto's<<

  • Spannende finales
    In de categorie heren 35+ deden 12 teams mee en zij speelden in 3 poules. Uiteindelijk waren het Minnertsga en Zeerobben die het in de finale tegen elkaar op mochten nemen. Twee ploegen die elkaar in evenwicht hielden. Na 15 minuten zonder doelpunten moesten strafschoppen de beslissing brengen. Er moesten veel strafschoppen worden genomen, maar uiteindelijk was Minnertsga het koelbloedigst en pakte zo de eerste prijs: de Daniël Rahakbauw-bokaal.

    Bij de heren 45+ was de finale een echte stadsderby. Ook hier stond Zeerobben in de finale, maar dan tegen fc Harlingen. Zeerobben had de overhand in de finale maar fc Harlingen verdedigde goed. In een van de spaarzame aanvallen wisten zij te scoren en dat bleek ook de winnende treffer te zijn.

    Bij de dames 30+ nam AVC het op tegen Blauw-Wit. Beide teams waren nieuwkomers op BOTR. AVC speelde dominant, was efficiënt in de afronding en won de finale overtuigend met 3-0. Na de prijsuitreiking werden de opblaaskrokodillen, -dolfijnen en -orka’s verdeeld over de teams en ze werden zelfs gespot onder de douche bij de dames van AVC.

    Fragment zet derde helft op z’n kop
    Veel Harlingers kwamen ook naar het optreden van Fragment en noemden BOTR al een “kleintje Visserijdagen”. Om 18.00 uur startte Fragment en het duurde niet lang voordat de eerste teams op de tafels stonden. Opblaasdieren vlogen in het rond en zelfs levensgrote kartonnen afbeeldingen van Bergkamp, Van der Sar en Van Nistelrooij gingen van tafel naar tafel. Om 21.00 uur sloot Fragment af en begon in de kantine BOTR Underground. Rond 22.30 uur was de kantine nog stampvol; iedereen danste op Britse klassiekers, strak aan elkaar gemixt door dj-duo Bert Erents en Peter Wierda. Zo’n avond waarop je telkens denkt: nog één nummer dan. Om 23.15 uur volgde dan écht het laatste nummer en keerde iedereen weer huiswaarts.

    Klik hier -> Aftermovie BOTR 2025

    Klik hier -> Foto’s BOTR 2025

    De organisatie wil via deze weg nog eens alle vrijwilligers en sponsoren van harte bedanken. Zonder hen is het niet mogelijk om op deze manier een voetbaltoernooi op poten te zetten. Wil je nog even nagenieten? Kijk dan op onze social media kanalen. In 2027 is BOTR weer terug!