Nieuws Blijf altijd op de hoogte

UPDATE Corona virus fc Harlingen

15-10-2020

UPDATE 14 OKTOBER 2020: Het kabinet heeft dinsdagavond 13 oktober nieuwe ingrijpende maatregelen aangekondigd om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Deze maatregelen treffen de samenleving en ook het voetbal wederom erg hard. Hieronder een samenvatting van de afspraken die vanaf woensdag 14 oktober gelden. Deze maatregelen zijn een aanvulling op het bestaande Corona protocol (protocol Corona fc HarlingenV2):

 • Alle amateurcompetities zowel jeugd, senioren als dames worden stilgelegd
 • Alleen jeugdteams mogen in teamverband blijven trainen op ons sportcomplex
 • Vanaf 18 jaar (seniorenteams) mag er niet worden getraind
 • Onderlinge wedstrijden van eigen teams mag bij de jeugdteams wel
 • Kantine, douches en kleedkamers zijn gesloten
 • Geen publiek toegestaan op de sportaccommodatie

Uiteraard blijven de basisregels en het Coronaprotocol ook van kracht:

 • Heb je klachten? Blijf thuis en laat je testen!
 • Bij verkoudheidsklachten (zoals neusverkoudheid, loopneus, niezen, keelpijn) blijf je thuis! Ook bij hoesten, benauwdheid, verhoging/koorts of bij plotseling verlies van reuk en/of smaak (zonder neusverstopping). Neem contact op met de GGD. Iedereen met klachten kan zich laten testen op het coronavirus. Breng de vereniging (leider, trainer of bestuur) op de hoogte. De vereniging zal in overleg met de GGD een besluit nemen.
 • Voor alles geldt: iedereen gebruikt zijn gezonde verstand!
 • Trainingen gaan gewoon door volgens schema. Kom zoveel mogelijk lopend of op de fiets naar ons complex. Verzoek aan ouders om kinderen af te zetten op de parkeerplaats en hen daar na de training ook weer af te halen. Denk ook hier om de 1,5 meter, geef elkaar de ruimte.
 • Gebruik je eigen bidon voor drinken.
 • Na de training verzoeken wij iedereen om zo snel mogelijk naar huis te gaan.
 • Vermijd drukte en houd altijd 1,5 m afstand met personen van 18 jaar of ouder (uitzondering voor jongeren t/m 17 jaar tijdens het sporten)!
 • Was vaak je handen met water en zeep, juist ook voor en na bezoek van een sportlocatie!
 • Schud elkaar NIET de hand!

Veel gestelde vragen rondom het sporten en het Coronavirus vind je op de site van de Rijksoverheid en op de site van de KNVB

Als bestuur willen wij niets liever dan met zijn allen onze hobby uitoefenen op een manier die we gewend zijn. Zo lang het Covid-19 virus onder ons is vraagt dit van alle betrokkenen flexibiliteit en verantwoordelijkheid. De club wordt gerund door vrijwilligers, ook tijdens deze Corona periode. Wij vragen iedereen dit protocol te volgen, onze vrijwilligers niet in verlegenheid te brengen en gezond verstand te gebruiken! Alleen op die manier kunnen we samen proberen om fc Harlingen Corona vrij te houden!

 

================================================================================

 

UPDATE 29 SEPTEMBER 2020: Het kabinet heeft maandagavond nieuwe ingrijpende maatregelen aangekondigd om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Deze maatregelen treffen de samenleving en ook het voetbal hard. De komende drie weken mag bij geen enkel (sport)evenement nog publiek aanwezig zijn en zijn de kantines dicht. Het belangrijkste is dat er gesport kan blijven worden, voor de sport, voor de clubs en voor de spelers. Het is namelijk veilig en verantwoord om te voetballen! Dat vindt niet alleen de KNVB, dat vinden NOC*NSF en alle sportbonden in Nederland. Bewegen is gezond en belangrijk in deze tijd. Hieronder een samenvatting van de afspraken die vanaf 29 september gelden. Deze maatregelen zijn een aanvulling op het bestaande Corona protocol (protocol Corona fc HarlingenV2):

 • Bij verkoudheidsklachten (zoals neusverkoudheid, loopneus, niezen, keelpijn) blijf je thuis! Ook bij hoesten, benauwdheid, verhoging/koorts of bij plotseling verlies van reuk en/of smaak (zonder neusverstopping). Neem contact op met de GGD. Iedereen met klachten kan zich laten testen op het coronavirus. Breng de vereniging (leider, trainer of bestuur) op de hoogte. De vereniging zal in overleg met de GGD een besluit nemen.
  Bij verkoudheidsklachten (zoals loopneus, neusverkoudheid, niezen of keelpijn), of bekende hooikoortsklachten, dan mag een kind onder de 12 jaar wel naar training of wedstrijd. Het kind hoeft niet getest te worden op corona.
 • Trainingen gaan gewoon door volgens schema. Kom zoveel mogelijk lopend of op de fiets naar ons complex, maar anders: Verzoek aan ouders om kinderen af te zetten op de parkeerplaats en hen daar na de training ook weer af te halen. Denk ook hier om de 1,5 meter, geef elkaar de ruimte.
 • Alle wedstrijden gaan de komende weken door! Gelukkig, we mogen blijven sporten!
 • Vanaf heden geen toeschouwers/publiek meer bij onze thuis- en uitwedstrijden en trainingen.
 • Alleen teambegeleiding (trainer/coach en leider) mag aanwezig zijn bij de wedstrijden en op 1,5 meter afstand.
 • Bij uitwedstrijden gelden rijdende ouders voor de jeugd ook als teambegeleiding en mogen de wedstrijd bijwonen. Rijd bij uitwedstrijden zoveel mogelijk samen, dus volle auto’s en boven dien adviseren we om mondkapjes te dragen.
 • De kantine en de vergaderruimtes zijn gesloten. Er is geen limonade en thee voor jeugd- en seniorenteams in de rust. Advies: gebruik een eigen bidon voor drinken.
 • De kleedaccommodatie en douches kunnen gebruikt worden, teambegeleiding op 1,5 meter afstand. Na gebruik verzoeken wij iedereen om zo snel mogelijk naar huis te gaan.
 • Wedstrijdbespreking vinden plaats in de kleedaccommodatie

Alle maatregelen die specifiek gelden voor de sport lijken redelijk helder: Je vindt ze hier, lees ze goed door! De maatregelen van het kabinet gelden vooralsnog tot en met dinsdag 20 oktober.

Als bestuur willen wij niets liever dan met zijn allen onze hobby uitoefenen op een manier die we gewend zijn. Zo lang het Covid-19 virus onder ons is vraagt dit van alle betrokkenen flexibiliteit en verantwoordelijkheid. De club wordt gerund door vrijwilligers, ook tijdens deze Corona periode. Wij vragen iedereen dit protocol te volgen, onze vrijwilligers niet in verlegenheid te brengen en gezond verstand te gebruiken! Alleen op die manier kunnen we samen proberen om fc Harlingen Corona vrij te houden!

 

================================================================================

 

fc Harlingen zijn we samen, óók in deze coronatijd. Maar wat betekent dat voor onze vereniging in deze coronatijd?

protocol Corona fc HarlingenV2

Voorop staat: met z’n allen respecteren we de 1,5 meter afstand. We houden er dus rekening mee én we mogen elkaar daar zonder schaamtegevoel ook op aanspreken. Daarnaast hanteren we een protocol Corona fc HarlingenV2  waar iedereen zich aan moet gaan houden. Deel en bespreek dit protocol Corona fc HarlingenV2  zoveel mogelijk met ouders, spelers en speelsters. Bovendien respecteren we eventuele nieuwe maatregelen die de overheid vaststelt.

 

Veiligheid- en hygiëneregels voor iedereen!

 • Voor alles geldt: iedereen gebruikt zijn gezonde verstand!
 • Heb je klachten? Blijf thuis en laat je testen!
 • Voel je tijdens het sporten klachten zoals neusverkoudheid, loopneus, niezen, keelpijn, (licht) hoesten, benauwdheid, verhoging, koorts en/of plotseling verlies van reuk of smaak? Ga dan direct naar huis!
 • Vermijd drukte en houd altijd 1,5 m afstand met personen van 18 jaar of ouder (uitzondering tijdens het sporten)!
 • Was vaak je handen met water en zeep, juist ook voor en na bezoek van een sportlocatie!
 • Schud elkaar NIET de hand!

 

Voor alle duidelijkheid:

 • Er kan gebruik worden gemaakt van de douches en kleedkamers. Maar houd ook hier 1,5 m afstand!
 • De kantine gaat vanaf 17 augustus weer open. Er kan een beperkt aantal mensen in!
 • Langs het veld geldt ook de 1,5 m afstand!
 • Buiten trainingstijden om is het terrein afgesloten en verboden toegang!
 • Lees en hanteer de regels uit het protocol Corona fc HarlingenV2

We houden jullie de komende tijd steeds op de hoogte wat betreft de regels die gelden op ons complex en in de kantine. Als we ons met elkaar aan de regels houden, kunnen wij als fc Harlingen zorgen dat iedereen veilig kan voetballen binnen de gestelde kaders!

Nogmaals: lees dit protocol Corona fc HarlingenV2 goed door en bespreek dit thuis! Alleen samen houden we corona onder controle!

LET OP! DE REGELS KUNNEN AANGESCHERPT WORDEN. HIERONDER DE LAATSTE VERSIES VAN DE NIEUWE MAATREGELEN ÉN VEEL GESTELDE VRAGEN:

Veelgestelde vragen Coronavirus 29-09-2020

Veelgestelde vragen Coronavirus en voetbal

Sponsoren